V jihovýchodní části obce, obklopen hřbitovem. – V jádru renesanční, v r. 1692 přestavěn barokně. Rozměrná jednolodní svatyně s pravoúhle zakončeným presbytářem, s obdélnou sakristií a oratoří po stranách. – V západním průčelí dvě mohutné hranolové věže. Průčelí členěno pilastry, nesoucími profilované římsy. – V presbytáři a lodi stlačená valená klenba. – Hlavní oltář raně barokní, portálový, se sochami sv. Víta a sv. Václava a novým obrazem Nejsvětější Trojice. Dva boční oltáře sv. Anny a sv. Kříže klasicistní, s nevýznamnými obrazy z 18. stol. Kazatelna zdobená páskovým ornamentem. Cínová křtitelnice z r. 1655. – V průčelí kostela znakový renesanční náhrobník z bílého mramoru z r. 1662. – Kolem kostela hřbitov, k němu vede dvouramenné zalomené schodiště se sochami sv. Prokopa, sv. Vojtěcha a dvou andělů z 18. stol. Ve hřbitovní zdi výklenková kaple.
Klíč.slova
kostely * renesance * baroko * věže * klenby * sochy * obrazy * oltáře * kazatelny * křtitelnice * náhrobky * hřbitovy * kaple
Citace
POCHE, Emanuel et al. Umělecké památky Čech. 1. vyd. Sv. 4, T-Ž. Praha: Academia, 1982, s. 354.
DAVID, Petr, SOUKUP, Vladimír. Velká turistická encyklopedie. Středočeský kraj. 1. vyd. Praha: Knižní klub, 2007, s. 317. ISBN 978-80-242-1932-5.